מתי הזמן הטוב ביותר להתקין קמין?

 

לפני עונת החורף אנשים דואגים לאמצעי חימום שונים על מנת לחמם את הבית. אחד מהאמצעים הללו הינו קמין. כדאי להתקין קמין לפני מעבר דירה או שיפוץ בבית- כך לא יהיה צורך לשבור קירות או להזיז רהיטים כגון ארונות הזזה או מזנונים. לפני שאתם רצים לקנות קמין- כדאי לכם לדעת כיצד הקמין פועל.
כיצד הקמין פועל?
הקמין מתחמם ומעלה את האוויר לרמה גבוהה עד למידת המעלות הרצויה. לאחר מכן הקמין ממשיך לחמם. בניגוד לחימום הבית באמצעות מזגן הגורם לתופעות שונות כגון תחושת עייפות או יובש, הפעלת קמין אינה גורמת לתחושת יובש.
מתי הזמן הטוב ביותר להתקין קמין?
אם אתם עוברים דירה או משפצים את הדירה הישנה שלכם- עכשיו זה בדיוק הזמן המתאים לרכוש קמין. בעת מעבר דירה או בתקופה של שיפוצים כדאי לרכוש קמין- כך אין צורך לשבור קירות או ליצור חורים בתקרה,מה שעשוי לפגוע בצינורות או בחוטי החשמל הקיימים. דבר נוסף בעת בניית בית אנו מתכננים מקום מדויק לאמצעי חימום, ולכן לא יהיה מצב בו נשאיר זאת לאחר כך ונגלה שאין מקום. כך או כך, התקנת קמי יש לעשות בצורה מקצועית.
מה חשוב לדעת בעת ההתקנה?
כאמור, התקנת קמין יש לעשות בצורה מקצועית, ולכן יש למספר דברים שיש להביא בחשבון בעת ההתקנה:
• החלל אותו אנו מעוניינים לחמם: האם מדובר בחלל גדול אן חלל קטן.
• מיקום הקמין: האם הקמין יהיה ממוקם במקום מרכזי בבית כגון הסלון או מקום פחות מרכזי כמו אחד החדרים בבית.
• סוג החומר בו משתמשים: האם מדובר בעץ,נפט או גז.
התייעצות עם בעל מקצוע
אם החלטתם להתקין קמין בבית, הרי הצעד הבא הוא התייעצות עם בעלי מקצוע לגבי המיקום,סוג הקמין וההתאמה הכללית לבית. בעל מקצוע בעל ניסיון בתחום יוכל לסייע לכם בהתקנת הקמין בצורה מקצועית ללא תקלות. כיום ישנם בעלי מקצוע רבים, אך לא כל אחד הינו בעל ניסיון בתחום התקנת קמין. לפיכך, יש לבחור את בעל המקצוע האיכותי ביותר על מנת שתוכלו ליהנות מהקמין בעונת החורף הקרובה.

המאמר נכתב באדיבות חברת קמין La Nordica.

 

לפרטים נוספים צרו קשר