ניקוי קמינים וארובות

 

דובר לרוב על צורך בניקוי הקמין על מנת לאפשר לבית לקבל אוורור נאות. כאשר מדובר על ניקוי של ארובות אשר מותקנות בבתי עסק, הצורך בניקוי נדרש גם מטעמים בטיחותיים וגם כדי לעמוד בתקנים הנדרשים.

מנקים בקביעות

תהליך של ניקוי קמין או ארובה הנו דבר חשוב שמתבצע בתדירות בהתאם לאופן ההפעלה. כאשר מדובר על עסק מעסקי המזון (מסעדה, בית קפה, אולם אירועים וכיוצא באלה), הניקוי יתבצע בתדירות רבה יותר לעומת ניקוי של ארובה או קמין בסביבה הביתית.

הסיבה למצב זה ברורה למדי – בתי עסק מתחום המזון עושים שימוש רב בתנורים על בסיס אש פתוחה, גריל פחמים וגז בישול. השימוש התעשייתי (שמאפיין גם מטבחים מוסדיים, בתי אבות, בתי חולים ומוסדות נוספים), מאופיין בהצטברות רבה של שומן, לכלוך ופיח. הצטברות אלמנטים אלו, בארובה ובמנדפים, ללא ניקוי בתדירות מספקת יביא לא רק לחריגה מהתקנים ומתקנות כיבוי האש ורישוי עסקים, אלא גם לסיכון אמיתי ומפגע של ממש.

תהליך קבוע ובתדירות הנכונה, של ניקוי מקצועי שנעשה תוך שימוש בחומרים מתקדמים ודוחי שומן, כמו גם באמצעות מתקני שטיפה, יאפשר השגת המטרות הבאות:

  • סילוק עודפי פיח.
  • סילוק חסימות שנוצרו מהצטברות של שומנים.
  • סילוק ומניעת הצטברות יתירה של אלמנטים דליקים.
  • שיפור מעבר אוויר אל מחוץ לבית או בית העסק.
  • מניעת ריחות רעים ולא נעימים בבית, בעסק או בסביבתם.
  • רק ניקוי מקצועי

על מנת שלא יהיה ספק, חשוב לציין כי ניקוי ארובות וקמינים, פתחי שירות, מנדפים או מפוחים, חייב להיעשות תוך הקפדה יתירה על מקצוענות. עבודה לא מקצועית עלולה לגרום לנזק בארובות עצמן ובסביבתן ולהביא גם לפגיעה במי שעוסק בניקוי.

חברות מקצועיות באמת יהיו כאלה שיספקו לעובדים את ההכשרה המתאימה, את הידע בדבר כל התקנות וגם את חומרי הניקוי ואמצעי ההגנה והבטיחות.

מבחינת הלקוח, חשוב לעבוד עם חברה שיכולה לגלות גמישות בעבודה. לדוגמא, כאשר מדובר על מסעדה, עדיף לבחור בחברה שיכולה לבצע את העבודה בשעות גמישות ואפילו בלילה, כדי לא לפגוע במהלך העסקים הרגיל.

 

לפרטים נוספים צרו קשר