סגנונות מטבחים – כפריים, אנגליים ומודרניים

 

מטבחים הם קצת כמו תלבושת, במקרים מסוימים אפילו תחפושת. באמצעות עיצוב מתאים אפשר להכניס לחלל המטבח אופי של תקופה, אווירה, סגנון. בין אם מודרני וקר או כפרי וחם, כאשר בין שני הניגודים יש רצף שלם של סגנונות שמאפשרים לנו ליצור לנו בביתנו שלנו פינת חלומות ולהתחבר לתקופה שהיינו רוצים לחיות בה.

מטבחים כפריים: אלה מטבחים המאופיינים בריהוט עשוי עץ מלא, מראה מיושן פעמים רבות עשוי עבודת יד. מעבר לריהוט האופייני ישנם אביזרים שיכולים לתרום גם הם למראה הכפרי והחמים; וילונות ומלמלה, מפות רקומות ועוד. מטבחים כפריים מקנים אווירה חמימה ומשפחתית.

מטבח מעוצב בסגנון כפרי
מטבח מעוצב בסגנון כפרי

מטבחים מודרניים: הרעיון של מטבחים מודרניים הוא קו נקי. תחשבו היי טק. צבעים כסופים, לבנים. חדשנות זה שם המשחק, מכשירים אלקטרוניים גלויים (כמובן שהם גם צריכים להיראות חדשניים, כסופים ומבריקים). זהו בהחלט הקצה השני של הרצף. מצידו האחד הסגנון הכפרי ומהצד השני הסגנון החדשני המודרני.

מטבחים אנגליים: אלה בדרך כלל מרוהטים לבן עם חריטות ייחודיות על ארונות המטבח והכיסאות ופרזולים עדינים. כלי המטבח ישולבו בהתאם, ערכת כוסות תה עם כפיות קטנות תואמות, כלי הגשה לבנים ומעוטרים פרחים ורודים עדינים. שנדלייר בהחלט יוסיף לאווירה האנגלית. מטבחים אנגליים נותנים הרגשה של עדינות ואצילות, אלגנטיות, ניקיון, קלאסיות.

מטבח אנגלי בעיצוב עתיק
מטבח אנגלי בעיצוב עתיק

ניתן למצוא את מגוון הסגנונות בחברות השונות. כמובן שגם ניתן לעצב ולשלב לבד ולממש את היצירה על ידי נגרים שמתמחים בעיצוב מטבחים. כך לדוגמא אפשר לעצב מטבח בסגנון יפני, עיצוב וריהוט מינימאלי, כלים יפנים. או מטבח צבעוני- מאובזר אביזרים פרחוניים, כל רהיט ואביזר בצבע שונה. מטבח בסגנון רטרו – מטבח שקירותיו מצופים טפט, הקומקום הוא קומקום שמונח על הכיריים ואינו חשמלי וכדומה.
טיפים נוספים על מטבחים מעץ מלא ניתן לקרוא בפורטלים ברחבי האינטרנט ובאתרים תדמיתיים בתחום.

מטבחים יכולים להיות חדרים מאוד יפים ומושקעים כמו גם פשוטים וחסרי אופי. כדי לשוות אופי מסוים למטבח שלכם אין הכרח בהוצאות כלכליות מוגזמות. אפשר גם לעשות את זה לבד, לפעמים פריט אחד או שניים יכולים לשנות את האווירה כולה. צביעה מחודשת של ארונות המטבח הקיימים לדוגמא יכולים לשנות מקצה לקצה את המראה הנוכחי של המטבח.

 

לפרטים נוספים צרו קשר