פתרונות חימום נוספים לבית

 

קמין עץ, כפתרון חימום יעיל, חסכוני, אקולוגי ומרשים ביופיו, הפך בשנים אחרונות ללהיט החם בשוק. עם זאת, הוא לא היחיד הזוכה לביקוש בקרב מי שמחפש פתרונות חימום פרקטיים וידידותיים לסביבה ולאדם. בחנויות ניתן למצוא היום שלל פתרונות חימום כמו רדיאטורים, תנורי חימום, הסקות מרכזיות או חשמליות, מערכות חימום תת רצפתי ועוד. כל הפתרונות הללו הוכיחו את עצמם כאפקטיביים מאודוהצרכן יכול בקלות לבחור את מה שהכי מתאים לו, מבחינת המטרה שהוא רוצה להשיג, מלבד החימום, וכמובן התקציב. וכשמדברים על תקציב, לוקחים בחשבון לא רק את הסכום הדרוש לרכישת פתרון חימום זה או אחר, אלא גם את הסכום הדורש לתחזוקתו השוטפת של פתרון חימום זה או אחר. מלבד כך, בבחירת הדרך שתחמם בחורף, נהוג היום להתייחס רבות גם לפן האקולוגי וגם לפן האסטטי. כעת נשאלת השאלה – מה הכי מתאים לנו?

קמינים

בזכות המודעות הגוברת לשימוש במשאבי טבע חסכוניים יותר, נחשב קמין עץ לפתרון חימום נפלא. למעשה מדובר בשיטת החימום הטבעית ביותר והידידותית לסביבה. היא חוסכת את החשמל היקר ואת הגז המזהם, היא מפזרת בתוך הבית חום טבעי ונעים, היא שומרת את החום לאורך זמן מאפשרת לחמם שטחים יחסית גדולים. מעבר לכך, קמינים מוסיפים המון לפן העיצובי – סלונים מעוצבים לבית אשר בהם בנוי קמין עץ תמיד יראה קלאסי ואלגנטי.

רדיאטורים

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, הפכו היום הרדיאטורים למוצר מבוקש בשוק. גם הם מפזרים חום טבעי בבית וגם הם יכולים להיות תוספת עיצובית נחמדה לסלון או לכל חדר אחר, במיוחד חדרי ילדים וחדרי רחצה. הם מגיעים בשלל צורות, גדלים וגוונים. מעבר לכך היתרון הבולט של רדיאטורים הוא בחוסר תחזוקה שוטפת שלהם ובהתקנה חד פעמית פשוטה למדי. כמו כן, רדיאטור מפזר חום אחיד ומבטיח ביצועים נפלאים ללא אובדן אנרגיה יקרה.

תנורי חימום

בזכות הנגישות והמחירים הנמוכים, תנורי החימום למיניהם זוכים ליחס חם כמעט בכל בית ישראלי. בשוק ניתן למצוא מבחר עצום של תנורי חימום: חימום מתכתי, חימום עם מפזר חום, תנורי הלוגן ואינפרה אדום, מקרני חום ואפילו הרדיאטורים נכנסים לקטגוריה זו. היתרון הבולט של תנורי חום הוא בחסכון של מקום – לא צריך לשבור את הראש היכן למקם אותם וניתן לנייד אותם בקלות. בנוסף התקנתם מהירה ופשוטה, הם יכולים להיות גם מאוד חסכוניים בחשמל ומחירם נגיש לכל כיס.

הסקות 

בזכות האפקטיביות הגדולה, אפשר לומר שהסקה נחשבת לאחד הפתרונות המומלצים ביותר לחימום הבית. במיוחד לאחר שהטכנולוגיה הכניסה שינויים רבים גם לתחום זה, הסקות הפכו למוצר נגיש ויעיל. כך למשל, ניתן למצוא בשוק יחידות חימום "פיקסול" העשויה מלוחות זכוכית מחוסמת אשר מחממת על ידי קרניים אינפרא אדומות. היא מאפשרת חימום נקודתי לחיסכון בחשמל וכן חימום אחיד בכל רחבי הבית. לצד הסקה חדישה זו אפשר למצוא הסקה קלאסית הכוללת יחידה עם מבער, צינורות מים המפוזרים בין קירות הבית ורדיאטורים המוצבים בחדרים השונים.

חימום תת רצפתי

בזכות הבטיחות ושיטת החימום העובדת על בסיס "עילוי חום", יותר ויותר בתים מחליטים היום ללכת על חימום תת רצפתי. בשיטה זו מטמינים צנרת מים מתחת לרצפת הבית ועל ידי חימום המים החום מתפזר בבית בצורה שווה ובריאה לאדם. כתוצאה מכך מתקבלת שיטת חימום אקולוגית, חסכונית ומאוד בריאה לאדם. מעבר לכך היא מהווה סמל סטטוס ואינה פוגעת בקו העיצובי הכללי של הבית כי מכשיר החימום פשוט מוסתר מין העין.

 

לפרטים נוספים צרו קשר