קמין עץ – למה כדאי גם לכם….

 

אתם תוהים איזה חימום מתאים לבית שלכם? הנה לפניכם מידע שתוכלו להשתמש בו כדי לקבל החלטה טובה עבורכם ועבור המשפחה שלכם. אין ספק כי בשנים האחרונות אנשים רבים עוברים לחימום באמצעות קמין עצים, ועל היתרונות נפרט במאמר שלפניכם.

אפשר לספור חמש סיבות עיקריות לכך שאנשים בוחרים לרכוש קמיני עץ לביתם:

1. חיסכון – אין ספק ששיקול נכבד בהחלטה הוא ההיבט הכספי, מכיוון שידוע שניתן לחסוך בעלויות עם תנור עצים. עצים ניתן לרכוש בעלות נמוכה לעומת נפט או חשמל. בנוסף, כאשר כל המשפחה מתרכזת באזור אחד, ניתן ליהנות מסביבה חמימה ונעימה כששאר הבית קריר יותר, וכך לחסוך אנרגיה. קמיני העץ משוכללים היום הרבה יותר מבעבר, והם בהחלט מספקים מקסימום יעילות חימום, הכוללת שמירה על פליטת חלקיקים ברמות נמוכות מאוד.

2. חום נעים – אנשים רבים מרגישים נוח ונעים יותר עם חום שבוקע מתנור עצים, וזאת בהשוואה לכל החלופות האחרות, הכוללות משאבות או מערכות אוויר חכמות ותרמוסטטים משוכללים. מסתבר שקרינת החום הבוקעת מתנורי עץ מאפשרת את חימום החלל בצורה המושלמת והנעימה ביותר.

3. פתרון ירוק – עץ הוא מקור מתחדש שנשרף בקלות. חשוב להכניס לקמין בולי עץ יבשים לגמרי, ולכן יש לדאוג למקום אחסון יבש ומקורה בגינה. יש לוודא שהעצים אינם מונחים ישירות על הקרקע כיוון שהם עלולים להיחשף לריקבון או לביקור חרקים ותולעי עץ. לכן, מומלץ לאחסן את העצים במתקני אחסנה שעמידים לתנאי מזג אויר קיצוניים, בעלי גגונים למניעת חדירת מי גשם ומספר פתחי ניקוז. בנוסף, העצים צריכים להיות מסודרים כך שפעולת הוצאתם תהיה קלה ופשוטה, הן להכנסת עצים וסידורם והן להוצאתם. את המתקנים יש כמובן להתקין בחצר, במחסן או בכל אזור מקורה כמו לדוגמא חנייה, סככה או מרפסת אחורית. לבעלי גינות פרטיות מומלץ להתייעץ עם מעצב הגינה על המיקום הטוב ביותר להצבת המתקן עם גזרי העץ, בכדי שלא לפגוע בעיצוב הגינה הקיים.

4. אין תלות באספקת חשמל – אחד היתרונות הגדולים ביותר של קמין עץ בבית הוא שניתן לחמם את הבית כרגיל גם בזמן הפסקת חשמל. החורף מזמן הפסקות חשמל מדי פעם, במיוחד בימים הקרים ביותר בהם צריכת החשמל מגיעה לשיאים גבוהים. בדיוק בזמנים כאלו, כאשר בכל הבתים האחרים לא יהיה מענה לבעיית הקור והטמפרטורות הגבוהות, בבית שלכם יהיה חם ונעים סביב הקמין.

5. אלמנט עיצובי יפה – בהנחה שקמין העץ ממוקם בסלון או בחדר השינה שלכם, או כמובן ביחידת אירוח או צימר, הוא מיד הופך להיות מוקד מרכזי ואלמנט עיצובי שאי אפשר להתעלם ממנו. עיצובי הקמינים עלו מדרגה והם מגיעים במגוון גדלים וצבעים, ובעיצובים מרהיבים, החל מעיצוב קלאסי מסורתי ועד לעיצוב מודרני אשר נראה כמו יצירת אומנות של ממש. בית שיש בו קמין מעניק תחושה ביתית וחמימה ולעיתים גם רומנטית, והמראה שלו משלב פשטות עם יוקרה
קמין עצים – עיצובים מודרניים ומשוכללים

הקמינים עברו שדרוג רב מאז החל השימוש בהם לפני אלפי שנים. הקמינים המודרניים מגיעים עם תכונות ואביזרים נילווים משוכללים מאוד, שבחלקם גם מאפשרים שליטה על פעולות ההסקה כגון: ציפוי אמייל איכותי, וסתי אויר (ידניים או אוטומטיים), קלפה אינטגרלית, מנערת אפר, יציקת ברזל מצופה אמייל ושאינו מחליד, בעירה כפולה, בעירה צבעונית, דלת צד להטענת עצים, דלת זכוכית החסינה לאש וחום, ידיות קרות, מגירת אפר נשלפת, דלת חזית נסגרת אוטומטית ע"י קפיץ, יציאת ארובה עליונה ואחורית ועוד.

 

לפרטים נוספים צרו קשר