ריהוט גן ספרדי

 

אחד הסגנונות הרומנטיים בתחום הריהוט ועיצוב הרהיטים, הוא הסגנון הספרדי הסגנון המזכיר במעט גם את הסגנון האיטלקי המביא את הפיאצות הציוריות שלו גם אל תוך החצרות והגנים הפרטיים. הסגנון העשיר, אך יחד עם זאת המעודן של ריהוט הגן הספרדי משפיע על המדינות הדרום אמריקאיות ומאופיין כסגנון חוצה יבשות וימים.

ריהוט בסגנון ספרדי

מדובר באחד מהקווים העיצוביים שהחזיקו מעמד לאורך מאות בשנים, כבר מהעת העתיקה של העמים הלטיניים הללו וכבר משחר הימים נודעו באופי הרומנטי והרך שלהם, בתחום האדריכלות ואדריכלות הנופים בפרט.

ספסלים, נדנדות ושמשיות – כל העדינות של התרבות הלטינית

הפרטים המאפיינים את אדריכלות הנוף הספרדית והלטינית, הם דווקא פרטי העיצוב המשולבים המדגישים את מראה ריהוט הגן. ריהוט גן הוא עוד שחקן חיזוק בתוך עיצוב הנוף, גם בגינה הפרטית. ריהוט גן בנוסח ספרד, הוא אלמנט אחד מתוך מכלול שלם של הרמוניה טבעית. מלכות ספרד הייתה בין הממלכות המפוארות ביותר מבין הממלכות באירופה והשפיע מאוד גם על סגנון הגנים הפרטיים, מעבר לאלה הציבוריים שהיו בחזקתה. בעלי הבתים הספרדיים רואים את עצמם עד היום כבני מלוכה. דבר הניכר מאוד בסגנונות העיצוב העדין והקלאסי שלהם.

בגנים פרטיים בסגנון הספרדי, תראו ספסלים מעודנים העשויים ממתכת איכותית וצבועה  אוהלים מבד או שמשיות בד ונדנדות קש, צבועות ומעוצבות המדגישות את העיצוב המלכותי.

סרנאדה בגן – רהיטים שהופכים לשירה שהופכת לרהיט

ריהוט ספרדי מעוצב לגן

הצמחייה הטבעית והמתורבתת, היוותה השפעה משמעותית על גיבוש הסגנון וקו העיצוב הספרדי. הספרדים ידועים באהבתם לצמחים מסוג השושניים בגוונים עזים במיוחד המשולבים בלבן. בניגוד לעיצוב הרך והבהיר של הריהוט והאלמנטים העיצוביים עצמם, הצמחייה והפרחים בגינות הספרדיות נוטים לבלוט ומאופיינים בגוונים עזים במיוחד, גוונים טרופיים וחמים בדרך כלל, כמו אדום, כחול, כתום ומשולבים בוורדים ושושנים לבנות.

כלים שלובים – מזרקות אבן ושילוב אלמנטים מחומרים טבעיים

עוד פריט עיצובי שכיח בגינות הפרטיות והציבוריות, הוא אלמנט האבן הטבעית. בגינות הספרדיות, תמצאו ריהוט ופריטי עיצוב כמו מזרקות אבן מצויצות ומעוצבות בגדלים שונים, בריכות דגים, עמודי שיש רומיים, סלעייה מעוצבת חומות אבן. הריהוט לעומת זאת יהיה עדין ובעיצוב דק יותר ויהווה קונטרה לעיצוב ה"כבד" של פריטי האבן והגוונים העזים של הצמחייה.

בדים רכים בגווניי פסטל- האגדה מתעוררת לחיים

הנוף הציורי הספרדי, מתעורר לחיים בגינה שלכם והופך אותה לאתר תיירותי ואומנותי בפני עצמו. שילוב הריהוט עם בדים איכותיים ורכים בגוונים פסטליים, עם פיתוחים עדינים, יעניקו לריהוט הגן שלכם השראה בגוון תרבותי חדש-ישן. בעל מראה עתיק של העת  הישנה. הגוונים הנבחרים לעיצוב ריהוט גן בסגנון ספרדי יהיו גוונים בהירים ומצויצים, משולבים במעט מעשה אריגה ובתפרים עדינים המהדירים את העיצוב האתני של הסגנון הזה, ספות קטנות, קלות ועדינות ושולחנות מעוגלים על רגליים מעוצבות יהפכו את העיצוב לבעל טעם ספרדי אמיתי.

למעשה, עיצוב הרגליים בתחום ריהוט הגן, הוא בין הסממנים החזקים והבולטים ביותר של עיצוב הגנים הספרדיים.

 

לפרטים נוספים צרו קשר